top of page

Pompy ciepła Gdańsk (Pomorskie) - montaż

Pompy ciepła typu powietrze-woda służą do ogrzewania lub chłodzenia budynków oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Jest to tanie, ekologiczne i niezwodne źródło ciepła pobierającą darmową energię znajdującą się w powietrzu atmosferycznym. Ich wysoka sprawność oraz szeroki zakres temperaturowy pracy sprawiają, że należą do najczęściej stosowanych urządzeń zarówno w nowych budowli jak i modernizacji istniejących budynków. 

Do ich najważniejszych atutów należą:

  • Niższy koszt budowy instalacji z powietrzną pompą ciepła w porównaniu do pozostałych rozwiązań tego typu - bez odwiertów, budowy komina spalinowego, konwencjonalnej kotłowni

  • Szybki czas zwrotu inwestycji (około 5 lat)

  • Niskie koszty użytkowania i długa żywotność urządzeń

  • Prostszy montaż zmniejszający ryzyko błędów wykonawczych i awarii oraz nie wymagający ingerencji w działkę 

  • Bezobsługowe i bezpieczne użytkowanie w porównaniu do konwencjonalnych źródeł energii

  • Instalacja całoroczna, gdyż pompa powietrzna może pracować od -25oC do +45oC 

  • Bez emisyjność szkodliwych substancji do otoczenia zaliczające pompy ciepła (Gdańsk) do grupy urządzeń ekologicznych, na zakup których można uzyskać dofinansowanie

  • Wielofunkcyjność ( ogrzewanie, podgrzewanie wody i funkcja chłodzenia

  • Możliwość sterowania za pośrednictwem aplikacji poprzez moduł WIFI

Pompy ciepła (Gdańsk) mają zastosowanie w budynkach jedno i wielorodzinnych oraz w zastosowaniu komercyjnym.

pompa_ciepła_schemat.jpg

Pompy ciepła powietrze - woda typu SPLIT

pompa_ciepła_split.jpg
pompa_ciepła_kaisai_split.jpg

Ten rodzaj pompy ciepła składa się z jednostki zewnętrznej czyli agregatu zewnętrznego z sprężarką, skraplaczem, zaworem rozprężnym oraz zaworem 4 drogowym i jednostki wewnętrznej składającej się z parownika, pompy obiegowej i zaworu trójdrogowego. Dodatkowym elementem jest zasobnik wody użytkowej montowany w dedykowanym pomieszczeniu. W instalacji znajduje się czynnik chłodniczy w zależności od zastosowanego rodzaju pompy ciepła (R32 lub R410A). Zaletą tego rodzaju pompy ciepła jest prostota instalacji w znacznym stopniu ograniczając koszty jej montażu.  

 

Latem odwrócony zostaje bieg czynnika chłodzącego i parownik staje skraplaczem a skraplacz parownikiem umożliwiając nam schładzanie pomieszczeń. Chłodzenie pompą ciepła realizujemy najczęściej za pomocą systemu podłogowego, klimakonwektorów lub wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. 

 

 

Klimakonwektor dzięki zamontowanemu wentylatorowi oraz wymienniku ciepła stanowi doskonałe połączenie z pompą ciepła zarówno w trybie grzania zimą i w trybie chłodzenia latem. Funkcja regulacji temperatury pozwala precyzyjnie ustawić temperaturę w pomieszczeniu mając jednak na uwadze, że zakres regulacji w trybie chłodzenia jest maksymalnie o 10 stopni niższy niż temperatura otoczenia. Jest on zatem doskonałą alternatywą dla tradycyjnych grzejników, które nie nadają się do schładzania pomieszczeń.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła w połączeniu z pompą ciepła oferuje również możliwość chłodzenia pomieszczeń w zakresie temperatur opisanych powyżej. W tym celu wykorzystywane są kanały wentylacyjne zakończone anemostatami, które w sposób mechaniczny poprzez zwiększenie lub zmniejszenie przepływu powietrza regulują temperaturę w pomieszczeniu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten rodzaj pompy ciepła różni się od konstrukcji SPLIT przede wszystkim umieszczeniem wszystkich komponentów systemu w agregacie zewnętrznym. W systemie MONOBLOK instalacja hydrauliczna doprowadzona jest do jednostki zewnętrznej zwiększając tym samym szczelność instalacji ponieważ wszystkie urządzenia fabrycznie zamontowane są w agregacie. Możliwość usytuowania go odległości do 50 metrów od budynku zwiększa komfort użytkowania. Monolityczna konstrukcja jednostek MONOBLOK zapewnia większą izolację akustyczną oraz trwałość a tym samym żywotność urządzeń. Pozostałe funkcje urządzenia i jego sprawność oraz zasada działania, niczym nie różni się od konstrukcji SPLIT. 

Pompy ciepła – Gdańsk

 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Lata pracy w branży pozwoliły nam uzyskać wiedzę i umiejętności, by poradzić sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi zleceniami w specyficznych warunkach. Do każdego klienta podchodzimy rzetelnie i w sposób indywidualny, zawsze starając się dobrać najlepsze rozwiązania dla danego obiektu. To nie wszystko, ponieważ korzystamy z najlepszych urządzeń na rynku, które zapewniają niezawodne i wieloletnie działanie. Stawiamy nie tylko na profesjonalizm, ale też uczciwe ceny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą montażu pomp ciepła w woj. pomorskim. 

 

Montaż pomp ciepła – woj. pomorskie

 

Oferowane przez nas pompy ciepła w woj. pomorskim to przede wszystkim ukłon w stronę wygody użytkowania. Komfortowe użytkowanie wymaga jednak profesjonalnego montażu pompy ciepła (pomorskie), ponieważ dzięki temu można ustrzec się przed ewentualnymi usterkami i awariami, a także cieszyć się długowiecznością systemu. Korzystamy z najwyższej jakości urządzeń i stawiamy na pełen profesjonalizm, dzięki czemu nasi klienci mogą cieszyć się doskonale działającymi instalacjami.

 

Pompy ciepła pomorskie
 

Współpracujemy zarówno z małymi, jak i większymi firmami. Dochodzą do tego instytucje publiczne, a także klienci prywatni. Dotrzymujemy zaplanowanych terminów, a przy tym świadczymy także usługi serwisowe. Pompy ciepła oferujemy szczególnie klientom z Gdańska, jednak działamy także na terenie całego woj. pomorskiego i nie tylko. W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Chętnie udzielimy odpowiedzi i zaproponujemy indywidualną formę współpracy.

SPLIT tryb grzania.jpg
klimakonwektor 2.jpg
klimakonwektor.jpg
SPLIT tryb chlodzenia_1.jpg

Pompy ciepła powietrze-woda typu MONOBLOK

monoblok.jpg
MONOBLOK tryb grzania.jpg
MONOBLOK tryb chlodzenia.jpg
bottom of page